poniedziałek, 1 września 2014

Jak szybko stracić 200 tysięcy

http://polona.pl/item/20956022/4/

W maju 1939 roku w dzienniku "Dobry Wieczór!" można było znaleźć taką oto ciekawostkę z wielkiego świata. Przyznam, że nie przeszukiwałem wrześniowych numerów, żeby sprawdzić, czy pani Corrigan wywiązała się z tego zakładu...

Zresztą co się dziwić niezbyt liczącej się z pieniędzmi milionerce, skoro nawet największe autorytety pomyliły się, co do przyszłości?

http://polona.pl/item/15170122/5/

Może ten trans był jednak za słaby? "Prognozy dla Polski - pomyślne. Wzrasta ona w sile i powadze. Dzięki Polsce zostanie zachowana równowaga i spokój w centralnej Europie" przewidywał Said Foady w wydaniu "Dzień Dobry" z 1 stycznia 1939 roku.

Tymczasem już w '38 dochodziło do tajemniczych wydarzeń, które wskazywały, że coś się święci...

http://polona.pl/item/15169695/0/

Jak zresztą mogło do wojny nie dojść, skoro w Niemczech szaleństwo zaczęło ogarniać coraz więcej osób już na wiele lat przed jej faktycznym wybuchem?

http://polona.pl/item/15165949/1/

Prawda jest jednak taka, że łatwo być mądrym po fakcie. Aż do czasu tragedii ludzie wolą odsuwać od siebie przerażającą myśl, że zło czai się tuż za rogiem. Może warto o tym pamiętać i dzisiaj? Nie popadajmy jednak w czarnowidztwo, żyjemy przecież w zupełnie innych czasach! Mam przynajmniej taką nadzieję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz